اتوبوس بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی

اتوبوس: بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت حبوبات

گت بلاگز اصفهان ایجاد دو هزار کلوب کتابخوانی در کشور

مدیر کل مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح دو هزار کلوب کتابخوانی کودک و نوجوان با نشانه ترویج فرهنگ مطالعه و تفکر انتقادی یکی از موف

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سید علی اصغر سید آبادی، در آیین شروع دومین کارگاه آموزش مربیان کلوب های کتابخوانی کودک و نوجوان در کاشان افزود: در اجرای این طرح، کتابخوانی کنش گرانه مورد توجه است تا فرزند ها کتاب بخوانند، با هم گفت و گو کنند و آن را به صورت مستدل مورد ارزیابی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه فرزند ها در طرح باشگا ههای کتابخوانی فرهنگ کار مشارکتی و گروهی را یاد گرفته و در کنار هم تمرین می کنند افزود: آنها کتاب می خرند و ضمن مبادله آن با حفظ احترام متقابل به نقد و نظر یکدیگر گوش می دهند.

به گفته وی، ترویج نهاد سازی و گسترش همکاری مردمی در قالب نهادهای مدنی در حوزه فرهنگ نشانه از ایجاد کلوب های کتابخوانی کودک و نوجوان، است لیکن به وسیله شهروندان علاقمند تشکیل شده است و مستقل از دولت مدیریت می شود.

دبیر گزینش پایتخت کتاب ایران، علاقه فراوان مردم به مطالعه و کتابخوانی را تاکیدکرد و گفت:در حالی که آینده نگری می شد فقط 500 کلوب در 15 شهر تشکیل شود ولی این رقم به چهار برابر زیاد کردن یافت.

ایجاد دو هزار کلوب کتابخوانی در کشور

سید آبادی، این زیاد کردن را امتیاز مثبت جهت توسعه فرهنگی کشور و عملکرد دولت در جهت جلب همکاری مردم دانست و گفت: سال گذشته، یک هزار و 800 نفر از فعالان حوز کتاب و کتابخوانی تحت آموزش های ترویج کتابخوانی قرار گرفتند که امسال آینده نگری می شود با برنامه ریزیهای انجام شده، این رقم به پنج هزار نفر برسد.

وی، در ادامه با اشاره به گزینش نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران، گفت: این گزینش باعث شد که رشد فروش کتاب کودک در این شهر 67 درصد و کتاب بزرگسال به 25 درصد برسد و نمایشگاه ملی کتاب نیشابور نه میلیارد ریال فروش داشته باشد.

به گفته وی، مطالعه و آگاهی مسیر توسعه جامعه است سه طرح کلوب کتابخوانی کودک و نوجوان، پایتخت کتاب کشور عزیزمان ایران و روستای دوستدار کتاب، از جمله برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که با این نشانه در دولت یازدهم پیگیری شد.

مدیر کل مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر اظهارداشت:فعالیت فرهنگی را با الگوهای اقتصادی نمی توان مدیریت کرد.

مدیر کل مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح دو هزار کلوب کتابخوانی کودک و نوجوان با نشانه ترویج فرهنگ مطالعه و تفکر انتقادی یکی از موف

دومین دوره کارگاه آموزش مربیان کلوب های کوچک کتابخوانی در کاشان طی دو روز با حضور کارشناسانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد که 60 نفر از فعالان حوزه کتاب کودک آموزش های مورد نیاز را در این کارگاه فرا گرفتند.

عبارات مهم : آموزش


انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: آموزش | فرهنگ | اسلامی | برنامه | نوجوان | کتابخوانی | برنامه ریزی | اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog