اتوبوس بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی

اتوبوس: بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت حبوبات

گت بلاگز سمنان برگزاری بیش از 100 برنامه فرهنگی در سرخه

فرماندار سرخه از برگزاری ۱۲۹ برنامه شاخص در مباحث متفاوت طی سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

برگزاری بیش از 100 برنامه فرهنگی در سرخه

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، علی مویدی زاده فرماندارشهرستان سرخه عصر در نخستین جلسه سال ۹۶ انجمن کتابخانه های این شهرستان با اشاره به عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: یکی از برنامه های موفق اجرا شده است در حوزه فرهنگ اهدای یک هزار و ۸۷۳ عنوان کتاب به ارزش ریالی ۱۰میلیون تومان بود که توانست حجم قابل قبولی به کتاب های موجود در کتابخانه های سرخه بیافزاید.

عبارات مهم : برنامه
وی افزود: ۱۲۹برنامه فرهنگی طی سال۹۵ در سرخه اجرا شد که بخش اعظمی از این برنامه ها با مباحث سبک زندگی اسلامی و فرهنگ مطالعه برگزار شده است است.

فرماندار سرخه با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی در مقوله فرهنگ و زیاد کردن سطح آگاهی جامعه نقش بسیار تعیین کننده ای خواهد داشت، گفت: خوشبختانه سرانه کتاب و کتابخانه های عمومی در شهرستان اوضاع مطلوبی دارد.

مویدی زاده بیان داشت: یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای ناهنجار، زیاد کردن آگاهی و آموزش کودکان در سنین کودکی و نوجوانی است که القا کردن مفاهیم از طریق کتاب و کتابخوانی بسیار موثر خواهد بود لیکن به همین جهت تجهیز و تکمیل کتابخانه ها و غنی سازی نسخه های فرهنگی و آموزشی در این مکان ها می تواند نقش فعال و موثری داشته باشد.

وی افزود: باتوجه به گسترش اینترنت و برنامه های متعدد و متفاوت در این فضا متاسفانه با عدم استقبال و گرایش دانش آموزان، نوجوانان، جوانان و دانشجویان به بحث کتاب و کتابخوانی مواجه هستیم که باید با برنامه های جالب و متنوع زمینه را جهت ترغیب این قشر از افراد جامعه جهت حضور در کتابخانه ها و گرایش به کتاب و کتاب خوانی فرآهم آوریم.

غلامحسین علی سماکوش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان نیز در این نشست با بیان این مطلب که باید تمام توان و تلاش خود را جهت تجهیز و آماده سازی کتابخانه های عمومی سطح استان به کار گیریم، گفت: کتابخانه عمومی سرخه نیازمند توجه، بازسازی و تجهیز هستند که امید می رود با هماهنگی و همکاری های مسئولان شهرستان بتوانیم روند اجرایی احداث کتابخانه تازه را شروع کنیم.

وی افزود: کتابخانه های عمومی استان علاوه بر محلی جهت مطالعه و زیاد کردن میزان دانش، آگاهی و فراگیری آموزش های مورد نیاز می تواند به محلی جهت حضور دانش آموزان، نوجوانان، جوانان و دانشجویان در جهت برگزاری دوره های آموزشی، مسابقه و برنامه های فرهنگی و دیگر موارد تبدیل شود که وجود فضای آموزشی امن، سالم و قشنگ لازمه مهم این مهم است و به همین جهت زیباسازی، نوسازی و توسعه و تجهیز کتابخانه های استان در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر این مطلب که باید برنامه های آموزشی و فرهنگی را به درون مدرسه ها و متن دانش آموزان سوق دهیم، گفت: سال ۹۵ در سرخه ۳۸ نشست کتابخوان در رده های سنی متفاوت برگزار شد و همچنین در مقوله دانش آموزی نیز ۱۱ نشست و ۳۹ مسابقه فرهنگی آموزشی درون مدرسه ای صورت گرفته که بازدهی بسیار اوج و خروجی مطلوبی نیز داشته است.
انتهای خبر / ه

واژه های کلیدی: برنامه | آموزشی | برنامه | کتابخانه | استان سمنان | برگزاری | برنامه فرهنگی | شهرستان سرخه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog