اتوبوس بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی

اتوبوس: بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت حبوبات

گت بلاگز مازندران مازندران با اجرای مطلوب درجه خبازی ها پایلوت کشور شد

استان مازندران با اجرای دقیق و کارشناسی طرح درجه بندی واحدهای خبازی پایلوت درجه بندی خبازی های کشور شد.

مازندران با اجرای مطلوب درجه خبازی ها پایلوت کشور شد

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، سید محمد جعفری مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: در جهت عنوان کم کردن ضایعات و ارتقا کیفیت نان که یکی از برنامه های مهم و محوری فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران است طرح درجه بندی خبازی های استان بر اساس دستورالعمل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران در مازندران با محوریت شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 و با همکاری شرکت صنعت معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران و اتحادیه خبازان شهرستانها برگزار شد.

وی افزود: تمامی واحدهای خبازی استان مازندران در این طرح مورد ارزیابی قرار داده شد و درجه آنها نیز به تایید اعضای کمیته و دستگاههای اجرایی مربوطه رسید.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: اجرای مطلوب درجه خبازی ها با 3 محور تحت عناوین درجه بندی واحدهای خبازی، درجه بندی کارخانجات آرد سازی و آموزش خبازان پیگیری و اجرا شد.

مازندران با اجرای مطلوب درجه خبازی ها پایلوت کشور شد

جعفری با اشاره به درجه بندی کارخانجات آرد سازی افزود: این طرح در جهت ایجاد فضای رقابتی در تولید آرد مرغوب جهت ارتقای کیفیت نان اجرا شد.

وی گفت: کمیته ارزیابی و درجه بندی کارخانجات آردسازی مازندران متشکل از شرکت غله، اداره استاندارد، شرکت صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشکی و انجمن صنعتی کارخانجات آرد بر اساس آئین نامه اجرایی ارزیابی و درجه بندی کارخانجات آرد، عملکرد آسیابانان استان را از قبیل امکانات ذخیره سازی، تجهیزات آزمایشگاهی، موازین بهداشتی، تجهیزات بوجاری و کیفیت آرد استحصالی را مورد ارزیابی و رتبه آنها را تعیین کردند.

جعفری افزود: در جهت پدافند غیر عامل استان مازندران تعداد حدود 1200 واحد خبازی با سیلندرهای 50 کیلویی گاز فشار نیرومند صنعتی دوگانه سوز شدند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: این اقدام با توجه به مصوبه ستاد بحران استان بمنظور آمادگی واحدهای خبازی جهت تامین نان مورد نیاز مردم در شرایط حوادث غیر مترقبه از جمله قطع احتمالی گاز و یا شرایط بحرانی آب و هوایی انجام شد.

استان مازندران با اجرای دقیق و کارشناسی طرح درجه بندی واحدهای خبازی پایلوت درجه بندی خبازی های کشور شد.

وی با بیان اینکه آموزش یکی از مولفه های مهم در ارتقا کیفیت نان است افزود : پارسال 750 نفر از شاغلین خبازی ها با همکاری شرکت فنی و حرفه ای دوره های آموزشی را گذراندند.

وی گفت : این شرکت به عنوان مجری طرح اصلاح فرآیند پخت و عرضه نان سنتی و اداره کل فنی و حرفه ای استان به عنوان دستگاه همکار جهت 1500 نفر از شاغلین در خبازی ها دوره آموزشی برگزار می کند.

جعفری میزان یارانه ای که در استان جهت نان داده می شود را 20 میلیارد تومان دانست و افزود: در جهت سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش گندم، آرد و نان کم کردن ضایعات و ارتقا کیفیت نان می توان انتظارات اقتصاد مقاومتی، کارآفرین در این حوزه را تحقق بخشید.

انتهای پیام/ا

واژه های کلیدی: مازندران | بازرگانی | استاندارد | استان مازندران | مازندران پابلوت کشوری | درجه بندی خبازی ها | شرکت غله و خدمات بازرگانی | ارزیابی نانوایی های مازندران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog