اتوبوس بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی

اتوبوس: بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت حبوبات

گت بلاگز وب‌گردی کدام یک سالم‌تر است؟ / سیب در برابر پرتقال

پرتقال به واسطه محتوای ویتامین C خود مشهور شده است هست، ولی این آنتی اکسیدان را می توان در میوه ها و سبزیجات دیگر مانند سیب نیز پیدا کرد.

کدام یک سالم‌تر است؟ / سیب در برابر پرتقال

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سیب و پرتقال دو میوه محبوب و پر استفاده در دنیا هستند، ولی شاید این پرسش مطرح شود که کدام یک بیشترین میزان مواد مغذی را ارائه می کند؟

عبارات مهم : فنجان
به گزارش”کر2″، احتمالا بارها شنیده اید که با مصرف یک عدد سیب در روز از مراجعه به دکتر بی نیاز خواهید شد. ولی آیا می دانستید این ضرب المثل قدیمی در حقیقت از یک کمپین تبلیغاتی سرچشمه می گیرد؟ پیش از ممنوعیت در آمریکا، سیب به طور عمده جهت تولید سرکه سیب استفاده می شد. با اعلام ممنوعیت در سال های دهه 1920، پرورش دهندگان سیب باید روش دیگری را جهت فروش محصولات خود پیدا می کردند و از این رو، بازاریابی بر اساس فایده های سلامت این میوه را شروع کردند.

در مقابل، پرتقال مجبور نبوده است جهت احیای خود مسیری مشابه با سیب را طی کند ولی پرورش دهندگان این میوه با تبلیغات فراوان آن را به عنوان گزینه ای سالم جهت شروع روز معرفی کرده اند.

در ادامه با میزان مواد مغذی موجود در یک فنجان سیب و پرتقال زیاد آشنا می شویم.

مواد مغذی سیب

یک فنجان سیب حاوی 65 کالری و 13 گرم قند هست. این میزان قند جهت یک وعده زیاد هست، ولی همانند زیاد میوه ها، سیب محتوای قند اوج را با دوز سالم از فیبر متعادل می کند. فیبر به پردازش قند در بدن کمک می کند. یک فنجان سیب 12 درصد از فیبر روزانه مورد نیاز را تامین می کند.

پرتقال به واسطه محتوای ویتامین C خود مشهور شده است هست، ولی این آنتی اکسیدان را می توان در میوه ها و سبزیجات دیگر مانند سیب نیز پیدا کرد. یک فنجان از برش های سیب می تواند 10 درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه انسان را تامین کند. همچنین، یک فنجان سیب حاوی 5 درصد از کلسیم مورد نیاز شما هست. در مورد ویتامین ها و مواد دیگر مانند ویتامین K، پتاسیم و ویتامین های B، سیب از محتوای چندانی برخوردار نیست – بین یک تا چهار درصد.

ممکن است شگفت زده شوید اگر بدانید سیب حاوی یک درصد از پروتئین روزانه انسان هست.

مواد مغذی پرتقال

یک فنجان پرتقال دارای 85 کالری و 17 گرم قند است که اندکی زیاد از آن چیزی است که سیب ارائه می کند. همانند سیب، محتوای قند بالای پرتقال نیز به واسطه فیبر موجود در این میوه متعادل می شود. یک فنجان پرتقال می تواند 17 درصد از فیبر روزانه شما را تامین کند.

پرتقال از نظر ویتامین ها و مواد معدنی آماری نیرومند ارائه می کند. در یک فنجان پرتقال 160 درصد از ویتامین C و هفت درصد از کلسیم مورد نیاز انسان وجود دارند. همچنین، محتوای پتاسیم و ریبوفلاوین پرتقال تقریبا دو برابر، ویتامین B6 یک و نیم برابر و فولات 14 برابر سیب هست.

اگر محتوای پروتئین سیب موجب شگفتی شما شد باید به این توصیه توجه داشته باشید که محتوای پروتئین پرتقال در یک فنجان سه برابر زیاد است و بر همین اساس سه درصد ار پروتئین روزانه را تامین می کند.

منبع:عصر کشور عزیزمان ایران

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فنجان | پرتقال | روزانه | پرتقال | پروتئین | ویتامین | سیب درختی | خواص سیب

کدام یک سالم‌تر است؟ / سیب در برابر پرتقال

کدام یک سالم‌تر است؟ / سیب در برابر پرتقال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog