اتوبوس بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی

اتوبوس: بازار لوبیا قیمت حبوبات حبوبات بسته بندی شرکتی اخبار اقتصادی نبض بازار قیمت حبوبات

گت بلاگز وب‌گردی شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

یکی از خاصیت های انتخابات این است که به فراخور فضای رقابتی آن بعضی از مشاغل را با خودش درگیر می کند و به کسب و کار بعضی دیگر حسابی رونق می بخشد.

شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، موقعیت ها و اتفاقات در هر برهه ای از وقت به تناسب خود می توانند قشری را به زحمت بیندازند و به کار و کسب قشری دیگر رونق ببخشند و حتی در مواردی جهت افراد زمینه های کاری و شغلی ایجاد کنند ؛ مشاغلی که به تناسب همین شاخصه می شود به آنها مشاغل فصلی گفت. با آمدن اردیبهشت ماه سال 96و انتخابات ریاست جمهوری به جز درگیری همگانی عمومی مردم جهت گزینش کردن کاندید مورد نظرشان و تصمیم گرفتن جهت گزینش عالی ترین فرد جهت تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری می توان به شغل هایی اشاره کرد که به واسطه حجم کار و اقتضای این ایام حسابی درگیر می شوند و پر کار تر از روزهای عادی سرشان به کار کردن مشغول می شود.

عبارات مهم : انتخابات
رفتگرها

شاید مظلوم ترین و شریف ترین قشری باشند که نه فقط در این ایام که در مقاطعی از روزهای سال به واسطه جمعیت و ترافیک های مردمی در کوچه و بازار حسابی به زحمت می افتند. این گروه با تمام گروه های شغلی که به خاطر انتخابات سرگرم کار می شوند تفاوت دارند، آن هم اینکه که سایر مشاغل شاید در عوض این درگیری و مشغول بودن پول و حقوق بیشتری نصیبشان شود ولی رفتگرهای شهر تبلیغات انتخاباتی، پوستر و تراکت های نامزدها برایشان چیزی جز جارو زدن های اضافه تر و خستگی زیاد ندارد.

چاپخانه ها

شاید چاپخانه دارها در سال های گذشته که نقش دنیای مجازی در میان مردم کمرنگ تر بود از چیزی که در حال حاضر به نظر می رسد درگیرتر بودند؛ ولی با همه این ها می شود گفت که هنوز که هنوز است هر سال بسته به انتخابات بخش های متفاوت سیاسی کشور در جای جای شهرهایمان می شود کوچه ها و خیابان هایی را دید که تراکت ها، بنرها و پوسترهای انتخاباتی از سر و کول آن اوج می رود. کاغذها و اوراقی که همگی خوب می دانیم که پیش از ریختن روی زمین و چسبیدن به دیوارها و تابلوهایی تبلیغاتی سر و کله ارزش از یک چاپخانه پیدا شده است هست. این روزها جهت چاپ آگهی های انتخاباتی بیش از پیش خودشان را به کار مشغول کرده اند.

روزنامه نگاران و خبرنگاران

طبیعی است که اهالی رسانه در ایام مختلفی از سال به خاطر حجم خبرها و حاشیه هایی که دور و بر اتفاق می افتد روزهای پر کاری را سپری می کنند. ولی در کنار بازتاب همه اتفاقات و حواشی این همه پرسی سیاسی که ذات کار خبرنگاری است باید به مشغول شدن روزنامه نگار و خبرنگارهایی اشاره کرد که در کنار کار روتینشان بخشی از زمانشان را در ستادهای تبلیغاتی کاندید مورد نظرشان سپری می کنند و علاوه بر نشر خبر به بولتن نویسی و تبلیغات مشغول به کار هستند.

عکاس ها

حالا چند سالی است که همگی ما با ژست های متفاوت نامزدهای انتخاباتی آشنا شده است ایم. کافی است در طول همه این روزها تصویر هایی با بعد زمینه پرچم کشور عزیزمان ایران در حالت های گوناگونی از جمله نگاه به افق با دست های زیر چانه که هر کدامشان به عنوان نمونه نشانه ای از تعمق،تفکر و دوراندیشی نامزده مورد نظر است اشاره کرد. به اندازه ای که به آسانی می شود ژست تصویر های انتخاباتی را یک ژانر کاملا مستقل دانست. ناگفته نماند که این روزها در کنار عکاس های پرتره عکاس های خبری هم روزهای پر رفت و آمدی را سپری می کنند علی الخصوص که بخواهند عکاس ستاد انتخاباتی باشند چون در این شرایط مجبورند جهت پوشش همه نشست ها و سفرهای استانی یک کاندید پا به پایش همه جا را گز کنند.

فیلمسازها

مستندها و فیلم های انتخاباتی یکی از ارکان مهم فیلم های تبلیغاتی هستند علی الخصوص در انتخابات ریاست جمهوری که تا جایی که بسیاری از مردم جهت بهتر شناختن نامزدهای انتخاباتی روی دیدن این مستندهای تبلیغاتی حساب زیادی باز می کنند. ساختن این فیلم های تبلیغاتی بستگی به سطح انتخابات دارد تا جایی که جهت ساختن نامزدهای ریاست جمهوری می توانند فیلمسازهای معتبر سینمایی باشند ولی در مقیاس های کوچکتر مثل انتخابات شوراها نه مستندساز ها که آدم های بسیاری که کارشان ساختن نماهنگ های پیش افتاده در مجالس متفاوت است به واسطه فرا رسیدن ایام انتخابات روزهای پر کارتری را سپری می کنند.

ادمین های خبر رسان تلگرام

نسل تازه تبلیغات چند سالی است که به واسطه تکنولوژی شکل و شمایل جدیدتر به خود گرفته است جهت همین هم تمام نامزدهای انتخاباتی بخش اعظمی از تبلیغاتشان را به اینترنت در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … متفاوت تخصیص داده شده است می دهند. جهت همین در کنار همه شغل هایی که در اوج ذکر شد به شغل نوظهوری می توان اشاره کرد که این روزها شاغلان آن به خاطر ایام انتخابات به کسب و کار مشغول هستند. ادمین های خبر رسان تلگرام که جهت گذران زندگی و چرخ کانالشان از راه انتشار پست های تبلیغاتی امرار معاش می کنند در کنار همه آگهی های متفاوت بخش عمده ای از پست های تبلیغاتی کانالشان را به آگهی های انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی تخصیص داده شده است می دهند.

منبع:مهر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتخابات | ریاست جمهوری | ستاد انتخابات | انتخابات شوراها | نامزدهای انتخاباتی | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات 96 | انتخابات ریاست جمهوری

شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

شغل‌های انتخاباتی را بشناسید!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog